Jednou z nejúčinnějších metod jak pomoct zachránit národní park Serengeti před jeho zničením je osvěta a dostupnost informací. Pokud Vás tahle problematika zajímá, neváhejte a řekněte o tomto problému svým známým, kamarádům a prostě všem, kteří nehodlají sedět s rukama v klíně a čekat až bude divoká příroda opravdu nenávratně zničena. Žádný člověk na světě dnes nedokáže obnovit již vyhubené druhy zvířat, proto musí mít ochrana zvířat přednost před lidskou chamtivostí a hloupostí. Jestli se chcete připojit k dalším tisícům lidí, kteří podepsali petici proti stavbě dálnice, můžete tak učinit zde.

 

Můžete také kontaktovat velvyslanectví Tanzánie ve světě dopisem nebo emailem. Nebo co nejdříve kontaktujte ministra pro přírodní rozvoj a cestovní ruch přímo v Tanzánii emailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo pošlete dopis adresovaný sem:

Hon. Ms. Shamsa Salekea Mwangunga (MP) 
Minister for Natural Resources and Tourism
Mpingo House along Nyerere Road
P.O. Box 9372
DAR ES SALAAM
TANZANIA

V tomto článku najdete kontakty na tanzanské konzuláty a velvyslanectví: http://wildaboutafrica.wordpress.com/2010/08/02/stop-the-serengeti-highway-write-to-tz-ambassadors/ a tak můžete kontaktovat kterékoli z nich.

Email by mohl obsahovat jeden z následujících bodů:

  • připomeňte tanzanské vládě ekologický význam lokality a také mezinárodní závazky, které podepsala (Úmluva o biologické rozmanitosti, světové dědictví - park je zapsán v UNESCO)
  • vláda Tanzánie musí brát v úvahu alternativní trasu, která vede pod jižní částí parku, čímž se zabrání rozdělení parku na dvě poloviny, což by mělo devastující vliv na vzácné a dosud "volně" žijící živočichy
  • vláda Tanzánie musí poskytnout záruky, že při posuzování vlivů na životní procesy v parku zajistí aby do rozhodování  mohly promluvit všechny zůčastněné strany na mezinárodní, regionální a místní úrovni

 

Další formou pomoci je podpis petice na zdejším webu. Podpisy budou odeslány organizaci Save The Serengeti, která snad bude mít rozhodující vliv na lidi, kteří o projektu rozhodují a doufejme, že se nikdo z nás nedožijeme toho, aby byla stavba zahájena a snad někteří z nás pomůžeme zachránit tento nádherný park před jistou zhoubou. Nenechejme zničit jedinečnou migraci zvířat, která v Serengeti přitahuje pozornost lidí z celého světa. Přišli bychom o nejkrásnější přírodní divadlo, které může příroda nabídnout.

 

Další možností je podpis petice přímo na zahraničním webu

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn