Neexistuje žádný způsob, jak můžeme zastavit výstavbu této důležité silnice, říká ministr práce Dr John Magufuli.

Výstavba dálnice přes Serengeti by měla začít v roce 2012. Dr. Magufuli podotkl, že tisícům lidí v oblastech Loliondo a Serengeti byla dlouhou dobu odpírána řádná silniční síť. Silnice je podle něj důležitá jak společensky, tak ekonomicky. Také se podivil, proč přichází tlak od ekologických aktivistl i ze sousední Keni. "Zajímalo by mě, proč tyto tlaky přícházejí z Keni?", zněla jeho slova. (Že by přece jen v Keni měli více rozumu než pan ministr?)
Mimo jiné zdůraznil, že silnice usnadní pohyb zboží a osob v severních regionech a se sousedními zeměmi.
Vláda Tanzánie tvrdí, že provedla všechna nezbytná opatření, aby nedošlo k poškození životního prostředí a stále je odhodlána stavbu dálnice uskutečnit. Náklady odhaduje na 480 milionů USD.
Během předvolební kampaně prezident Kikwete tvrdil, že plánovaná dálnice nenaruší ekosystém Ngorongoro Conservation Area.

Více v AJ článku z 27.12.2010 zde.


 Tyhle slova jsou v rozporu se slovy dalšího ministra přírodních zdrojů a cestovního ruchu, pana Ezekiela Maigeho, který řekl:"V zísadě platí, že vláda neučinila žádné rozhodnutí o výstavbě silnice". O tomto jsme informovali v žlánku z 12.12.2010 zde.

Krátké video k tématu zde.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn