Člověk je snad opravdu nejhloupější tvor na této planetě. Jak jinak by mohl vymyslet automobilovou East African Safari Rally a chtít k tomu využít dálnici přes Serengeti? Dokonce se uvažuje o prodloužení Rallye do Rwandy ke gorilám. Rallye jsou ve východní Africe, zejména v Keni velice populární a lidé ihned vidí příležitost k dalšímu byznysu. "Jsme nadšeni, jak vysoká je úroveň sportovních aktivit", řekl Titus Nainkuni, generální ředitel Kenya Airways, která se zavázala sponzorovat 3 příští ročníky Classic Rally. Na vzestupu jsou zejména ragby, golf, atletika a motorismus.
Při Safari Rally občas umírají i zvířata. Každému je snad jasné, že závody se jezdí na čas a pořád vyhrává ten nejrychlejší. Takže pokud má někdo představy, že řidiči by mohli zpomalovat kvůli zvířatům, tak je na velkém omylu.

Více v AJ článku zde.

Starší ilustrační foto.

Starší ilustrační foto.

Další článek jen ukazuje, že člověk si sám zničí planetu, na které žije. Vše se točí kolem peněz - jak jinak. Keňa plánuje v roce 2012 zahájit Safari Rally jako kandidátský podnik pro World Rally Championship (WRC). Více v AJ článku zde.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn