UNESCO se znovu vrací ke zprávě ze zasedání, které proběhlo koncem srpna o kterém jsme informovali a znovu zopakovalo to, co už dávno víme. Vyjádřili obavy a požádali Tanzánii, aby zvážila alternativní trasu, protože poškození parku by mohlo být natolik závažné, že by mohlo vést k vyškrtnutí Serengeti ze seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

Tak nevím, jestli se smát nebo brečet. Mít v česku stejné úředníky, to by se to žilo. Jen vyjadřují znepokojení, žádají o posouzení alternativy, doporučují atd. Kdy už konečně těmto lidem, kteří jediní jsou schopni na rozdíl od nás něco rychle ovlivnit, konečně dojde, že vyjádřením jak jsou znepokojeni ničemu nepomohou.... a než se proberou, tak v Serengeti nebude nic. Více v AJ zde.

Jen pro zajímavost přidávám údaje z Ugandy za období 1960-1998, kde se můžete podívat jaký vliv má člověk na divoká zvířata, která jsou ovlivněna pouze "běžnou lidskou činností" a neovlivňuje je navíc dálnice. Dovedete si představit co udělá silniční provoz, kdy nákladní a osobní auta budou kličkovat mezi 2 miliony zvířat.

Modře jsou označena vyhubená zvířata. Červeně zvířata, která měla štěstí a přežila řádění nejinteligentnějšího tvora této planety.

Modře jsou označena vyhubená zvířata. Červeně zvířata, která měla štěstí a přežila řádění nejinteligentnějšího tvora této planety. Uganda 1960-1998. Extinction animals are mark in blue, red marked animals were lucky and they survived the bluster of the most inteligent being on this planet. Uganda 1960-1998

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn