Někteří z Vás si jistě všimli, že se na spoustě webů objevily informace, že je stavba dálnice zastavena nebo pozastavena a že zvířata a odpůrci stavby mají vyhráno. Lidé oslavují, ale ti, kteří tohle dělají jsou neuvěřitelně hloupí. Bohužel velká část lidské populace je taková, že věří médiím. Stačí jim pěkný nadpis, který sdělí, že je stavba pozastavena a dál se o věc nezajímají. Stavba ale v žádném případě není zastavena. Zcela jistě jde o záměrnou dezinformaci a jak je vidět, tak se uchytila.

Hned jak se "oslavné" ódy objevily na různých webech jsme zveřejnili na Facebooku dopis, na základě kterého tyto oslavy vznikly. Lidé slavili dokonce i na celosvětové stránce na Facebooku, která se věnuje tomuto problému. Jak je ale vidět, snad nikdo z nich zmíněný dopis nečetl. Situace je totiž ještě horší, než byla předtím, protože vláda Tanzanie v něm sděluje UNESCu, že se silnice v délce 53km přes park postaví, ale nebude asfaltová, ale tuhle informaci si jistě pozorní čtenáři našeho webu pamatují z dřívějška. Vláda nikdy netvrdila, že dálnice přes park bude asflatová, ale naopak od začátku tvrdila, že bude štěrková a nechali si možnost pozdějších úprav na asfalt. Takže kde je ta změna, kterou hlupáci oslavují?

Dále pokud si zmíněný dopis přečtete, tak zjistíte, že se budou stavět dříve neplánované silnice na hranicích parku, což potvrzuje moje slova, že situace je mnohem horší, než byla před "falešnými oslavami".

Nejsme sami, kdo tomu nevěří a postupně se přidávají další. Včera se konečně dostavil rozum i organizátorům celosvětové petice a dnes vyšel další článek na webu National Geographic, který potvrzuje obavy z budoucnosti, která Serengeti čeká.

Článek, který se zamýšlí nad tím, jestli se opravdu stavba dálnice zastavila najdete v AJ zde.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn