V Tanzanii se začínají dít věci.   Co je na celé této situaci velice úsměvné je jedna věc. Vesničané z okolí Serengeti požádali vládu, aby odstranila park ze seznamu UNESCO. Nechci v žádném případě urazit místní lidi a jejich politický a kulturní rozhled, ale kdo do Afriky jezdíte, tak si uděláte obrázek sami a jistě víte, že domorodci právě těmito vědomostmi příliš neoplývají. Zdá se, jakoby jim někdo poradil, co mají po vládě žádat. Mluví se o dalších úplatcích atd. 

Snad všem je už konečně jasné, že Kikwete dostal nějaký bakšiš za to, že dálnici postaví. Tanzanie se tak stále víc vzdaluje od odkazu prvního tanzanského prezidenta J. Nyerereho, který se snažil z Tanzanie udělat stát chránící svoje přírodní bohatství. Jeden z jeho nástupců. J. Kikwete se snaží zničit vše, čím byla Tanzanie ve světě známá. Nestačí mu zničit Serengeti, chce stavět nové "továrny na peníze" v blízkosti chráněných parků, ale v poslední době začal obviňovat i opozici, že se snaží svrhnout vládu, jak se píše v tomto článku zde a také například zde. Nezbývá než doufat, že se prostředí v Tanzánii ustálí a že zvířata nedoplatí na tyto mocenské boje, protože takových prezidentů jako je Kikwete, můžeme najít během pár minut tisíce, ale ani jeden z nich nemá větší cenu než jediný pakůň nebo jiné zvíře, které se Kikwete rozhodl zničit. 

 

Více v AJ článku zde.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn