Prezident Tanzánie Kikwete řekl, že Tanzánie nemá v plánu zabít národní park Serengeti. Jak už se ale poslední dobou stále častěji stává, Kikwete se vyjadřuje jinak v zahraničí, něco jiného říká místním médiím a něco jiného dělá.

Vláda ujistila mezinárodní společenství, že Tanzánie nikdy nepřijme jakékoli rozhodnutí, které může zničit národní park Serengeti. Ihned ale dodal, že musí podporovat rozvoj chudých oblastí na severu, včetně vybudování asfaltové silnice, která má vyřešit těžké dopravní problémy severního regionu.

Dále tento filuta ve stručnosti sdělil, že asfaltová silnice se bude stavět pouze kolem parku a v parku se asfalt nemá použít (po nezpevněné cestě bude jezdit stejný počet vozidel jako po asfaltové a zvířata budou ohrožena zcela stejnými hrozbami). Zbývá se jen zeptat, proč již dříve Kikwete sdělil, že je možné, že v určitém okamžiku také může přijít příkaz ke zpevnění vozovek - tzn. položení asfaltu.

Poděkoval také řediteli Světové banky za nabídku financování tzv. Jižní trasy a s díky ji odmítl. Nezapomněl se také zmínit o tom, že on to se Serengeti myslí velice dobře, jen to všichni ostatní špatně chápou. Zejména ekologičtí aktivisté a ochránci přírody vedou celostvětově špatnou kampaň.

Více v AJ článku zde.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn