Spolkový ministr pro hospodářskou spolupráci Dirk Niebel dnes hovořil s lidmi z FZS (Frankfurtská zoologická společnost) o aktuální situaci týkající se plánované dálnice přes Serengeti. Ministr poté sdělil, co Německo může udělat v rámci rozvojové spolupráce s Tanzanií.  Niebel také oznámil, že Německo je ochotné financovat studii o alternativním připojení severních oblastí v Tanzánii na stávající silniční sítě.

"Jsme velmi potěšeni, že spolková vláda a společenství dárců podělit o své obavy, pokud jde o ekologické a ekonomické důsledky této silnice přes severní část národního parku," říká Výkonný ředitel FZS Christof Schenck řekl:  "Je to správná cesta vpřed Kombinace rozvoja a zachování zdrojů je správná cesta vpřed." Dále sdělil, že FZS je velmi potěšeno, že spolková vláda sdílí společné obavy, které vyvolává stavba dálnice tak, jak ji plánuje Tanzánie.

Tanzánie podle nich také nedostatečně zvážila všechny alternativy.

Více v AJ článku zde.

Doufejme, že se k německé vládě přidají i ostatní státy a konečně se na Tanzánii vyvine mnohem silnější mezinárodní tlak.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn